Sağlık Sigortası Nedir

Sağlık Sigortası Nedir

Sağlık Sigortası Nedir

Sağlık sigortası nedir? Diye sorduğumuzda hayatta yaşanacak ani risklerin para ile karşılanması durumudur. Ölüm, kaza, ani sağlık problemleri gibi durumlarda bunların masraflarınızı, tazminatlarını ödemelerini ifade etmektedir. Sağlık sigortası için sigorta şirketine belli bir meblağ ödersiniz ve bu ödediğiniz meblağ sizi hayatta karşılaştığınız acil sağlık durumlarında bu meblağ sayesinde masraflarınız ödenmiş olur.

Ülkemizde çalışma şekilleri ne kadar kolay olsa da hala zorlu çalışma alanları vardır. Çalıştığınız bölümde sıkıntılı bir durumla karşılaştığınızda bu sağlık durumunuzu da etkilemektedir. Sadece çalışma alanları değil sağlık hayatımız için çok önemlidir ve üstünde durmamız gereken bir konudur. Bu açıdan sağlık sigortası önemsenmesi gereken bir olaydır.

Sağlık sigortası müşteriye istediği doktor veya hastane de tedavi olma imkanı verir. Ve bu durumda nerede olursanız olun sağlık sigortanız oduğu takdir de herhangi bir durumla karşılaştığınızda sigortanız bu bedelleri karşılayacaktır. Sağlık sigortası yapmayayım ben bir riskle karşılaşmam diye düşünen birçok insan bulunmakta, ancak risk dediğimiz için zaten bu aniden oluşan bir şeydir. Sağlık sorunları aniden ortaya çıkar, kaza aniden ve ölüm bunlar istediğimizde olacak durumlar değildir.

Bu açıdan sağlık sigortası nedir? İleride yaptırmamız gereken karşılaşacağımız riskli durumlara önlem alır. Biz sağlık sigortası dışında doğum sigortası, yabancı sağlık sigortası, sgk, sigorta, yatarak ve ayakta tedavi, tehlikeli hastalıklar sigortası, ferdi kaza sigortası, seyahat sağlık sigortası ve hayat sigortası bulunmaktadır. Belirtmemiz gerekirse sağlık sigortaları ilaç ve muayene giderlerini de hesaplayarak bu meblağı ödemektedir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümlerinde ilaveye ek olarak ücret ödemeden muayene edilir. Sadece bunlar bir sözleşmeyle oluşmaktadır bu sözleşmede belirtilen hastane ve tedavi şartları sözleşmede belirtilmektedir.

Bu sözleşme sizin isteğinize bağlıdır kesinlikle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Ayrıca sözleşme süresi de size kalmış bir durumdur belli bir yıl anlaşıp daha sonra isterseniz bu yılları uzatabilirsiniz. Uzatma hakkınız olduğu gibi sözleşmeyi tamamen bitirme hakkınızda bulunmaktadır. Zaten bütün gerekli bilgiler A’dan Z’ye sözleşmede vurgulanmaktadır.

Sağlık sigortalarını kendinize veya aile bireylerinden herhangi birine yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Bizim için önemli olan sizin sağlığınız ve ileri ki hayatınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button