Ayakta Tedavi

service-img02

Sigortalının anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yatarak tedavilerinin kullanılmadığı durumda poliçesinin limitleri dahilinde devreye girer. Mideniz bulandığında, bir yeriniz ağrıdığında yada grip olduğunuzda rahatlıkla doktor muayenesine gidebilmek doktorunuzun önerdiği tekikleri yapmak istiyorsanız ayakta tedaviyi tercih etmelisiniz. Bu kapsama Doktor muayene ,ilaç,fizik tedavi ,yardımcı tıbbi malzeme,modern teşis yöntemleri laboratuvar, görüntüleme girer.

Doktor Muayene Teminatı Nedir?

Tıp eğitimi alıp sağlık bakanlığının kabul ettiği diploma sahibi olmuş kişiler tarafından yapılan muayenelere ait giderlere denir.

Görüntüleme Nedir?

Muayene olduktan sonra doktorunuzun tanı koyabilmesi adına hastalığınıza dair radyolojik tetkikler, tomografi, MRI, anjiografi , endeskopik tetikler, sintigrafi, ve benzeri ileri tanı giderleri ve bu işlemler esnasında kullanılan kimyasal madde ve ilaçlara ait giderlere denir.

Laboratuar Teminatı Nedir?

Muayene olduktan sonra doktorun hastalığın tanısını koyabilmek adına gerekli gördüğü tahliller ile kimyasal madde ve ilaçlara ait giderleri kapsamaktadır.

Fizik Tedavi Teminatı Nedir?

Muayene olduktan sonra doktorunuz uygun gördüğü fiziksel bozukların tedavisini kapsar. Ayakta tedavi teminatı kişinin ihtiyacı doğrultusunda limitli, katılımlı, muafiyetli olarak satın alınabilir.

Limitsiz Ayakta Tedavi Teminatı ile Limitli Ayakta tedavi arasındaki fark nedir?

Ayakta teminatı kapsamında alınacak sağlık giderlerinin herhangi bir tutar sınırlaması uygulamadan sigortacı tarafından teminatları doğrultusunda karşılanmasına limitsiz; belirli bir tutara kadar karşılamasına  limitli ayakta tedavi denir.

Örneğin :

Kişinin muayene teminatı limitsiz ise yılda istediği kadar muayene olabilir. Limitli ise limiti kadar kullanır limiti bittikten sonra anlaşmalı fiyatlar üzerinden bundan sonraki muayenelerini sigortalı kendisi karşılar.

ACIBADEM SİGORTA ÜRÜNLER SAĞLIK SİGORTALARI KİŞİYE ÖZEL SAĞLIK SOL TARAFTA AYAKTA TEDAVİ TEMİNATI VE LİMİTLE İLGİLİ TABLO

Ayakta tedavide Katılımlı ve Katılımsız Poliçenin Farkı Nedir?

Sigortacının ayakta tedavi teminatı kapsamındaki giderlerin tamamını karşılamasına katılımsız. Sigortacının ayakta tedavi teminatı kapsamındaki giderlerin belli bir yüzdesini sigortalının kendisinin ödemesine katılımlı poliçe denir.

Örneğin :

Muayene bedeli 150 tl ise katılımsız poliçelerde ödenebilen sağlık harcamanızın tamamını sigorta şirketiniz karşılar (150 tl nin tamamını yani % 100 ‘nü )

Muayene bedeli 150 tl ise katılımlı poliçelerde ödenebilen sağlık harcamanızın bir yüzdesi sigortalıya aittir bu %20 de olabilir %30 da seçiceğiniz plana doğru orantılıdır.

150 tl nin % 20 si sizin ödemeniz gereken rakkam 30 tl sizin cebinizden çıkar

150 tl nin % 30 u sizin ödemeniz gereken rakkam 45 tl sizin cebinizden çıkar

 ACIBADEM SİGORTA ÜRÜNLER SAĞLIK SİGORTALARI KİŞİYE ÖZEL SAĞLIK SOL TARAFTA AYAKTA TEDAVİ TEMİNATI KATILIM ORANLARI İLGİLİ TABLO

Ayakta Tedavide Muafiyet uygulamaları

Sigortacı tarafından ödenmeyecek olan teminat ve tutarı ifade eder.

Örneğin:

Laboratuvarda yaptırmış olduğunuz tetkilerin bedel 1500 tl tuttu. Eğer 100 tl muafiyetiniz var ise 100 tl ye kadar olan kısmı sigortalı öder. 1400 tl sini sigortanız karşılar.

ACIBADEM SİGORTA ÜRÜNLER SAĞLIK SİGORTALARI KİŞİYE ÖZEL SAĞLIK SOL TARAFTA AYAKTA TEDAVİ TEMİNATI VE MUAFİYETLE.

Sabit Ödemeli Teminat:

Eğer sağlık sigortanızın ayakta tedavi giderlerinin belirli bir kısmını ben ödeyeceğim diğer kalan ödemenin tamamını sigorta şirketi ödesin diyorsanız.

   Doğru teklifler için bilgilerinizin tam ve doğru olduğundan emin olun.

  Teklif Formunu Doldurunuz!  sslBilgileriniz Güvende!

  İşleme devam ederek Kullanıcı Sözleşmesini okuyup kabul ettiğinizi onaylamış olacaksınız

    YARDIMCI OLMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

  Size yardımcı olması için Müşteri Temsilcimiz ile görüşün.

  uzman

  Sigorta Uzmanımız Sizi Arasın.
  En uygun Ayakta Tedavi Teklifini Belirleyebilmeniz için yardımcı olabiliriz.

  Call Now Button