Ferdi Kazalı Prim İadeli Hayat Sigortası

Ferdi Kazalı Prim İadeli Hayat Sigortası

Ferdi Kazalı Prim İadeli Hayat Sigortası

Sigorta günümüzde insanlar için oldukça önemli bir konudur. Çünkü zamanın insanlara ne getireceği bilinmemektedir. Bu yüzden insanlar ferdi kaza sigortası yaptırarak geleceğini güvence altına almaktadır.

Sigorta yaptırırken insanlara poliçe süresi belirtilmektedir. Bu süre sigortalı olacağınız süreyi kapsamaktadır. Bu süre içerisinde meydana gelecek kazalara karşı ödeme yapılmaktadır. Süre içerisinde meydana gelmeyen kazalara ise herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. Bu yüzden insanlar sigorta yaptırırken primler konusunda tereddüt yaşamaktadır. Sizlerin primlerini düşünen sigorta şirketi ferdi kazalı prim iadeli hayat sigortası ürününü hizmete açmaktadır.

Ferdi Kazalı Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir?

Kendinizi veya sevdiklerinizi ferdi kaza sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. Bakıldığında ferdi kazalı prim iadeli hayat sigortası yaptırmak daha mantıklı gelmektedir. Çünkü poliçe süresinin bitiminde hayatta olduğunuz takdirde ödediğiniz primler sizlere iade edilecektir.

Poliçe süresi içerisinde ise kaza meydana gelmesi halinde teminat ödemesi yapılmaktadır. Sigorta süresi içerisinde hayatın kaybedilmesi halinde vefat teminatı ödenmektedir. Bu teminat normal vefat teminatının iki katı kadar olmaktadır. Prim sonunda hayatta olunması halinde ise sadece primler geri ödenmektedir.

Ferdi Kazalı Prim İadeli Hayat Sigortası Süresi

İnsanlar ferdi kazalı prim iadeli hayat sigortası ürününü yaptırırken bazı şartlara sahip olmak zorundadırlar. Sigorta süresi minimum 12 yıl olarak belirlenmiştir. Sigortalının tercihine göre bu süre 15, 18, 24 veya 30 yıl olarak belirlenebilmektedir. Bu sayede 12, 18, 24 veya 30 yıl sigortalı olabilirsiniz.

Prim ödemelerinde de sigorta şirketi kolaylıklar sağlamaktadır. Buna göre sigortalı primlerini aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık olarak ödeme yapabilmektedir. Bu süreler tamamen sigortalı olmak isteyen kişilerin tercihine bırakılmıştır.

Tüm bunların yanı sıra sigortalı olabilmek için yaş şartı da bulunmaktadır. Yaş şartına göre 18 ile 63 yaş arasında medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip herkes sigorta yaptırabilmektedir. Bir örnekle açıklamak gerekirse 12 yıl sigorta yaptıran bir birey 12 yıl boyunca 3 aylık şeklinde ödeme yapmaktadır.

12 yıl sonunda sigortalı vefat ederse vefat teminatının 2 katı ödeme yapılacaktır. 12 yılın sonunda sigortalı hayatta ise ödeme yaptığı primler sigortalıya geri ödenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button