Uzun Süreli Prim İadeli Hayat Sigortası

Özel Sigorta Nasıl Kullanılır

Uzun Süreli Prim İadeli Hayat Sigortası

Uzun Süreli Prim İadeli Hayat Sigortası

Sigorta kavramı çok geniş kapsamı olan bir kavramdır. Çeşitli alt kolları bulunan sigortaya bir yenisi olan uzun süreli prim iadeli hayat sigortası eklenmiş durumdadır. Bu sigorta ürünü ortaya çıktığı andan itibaren yoğun talep toplamıştır. Çünkü bu sigorta ürünü insanlara oldukça avantajlı prim ödeme ve prim geri alma imkanı sağlamaktadır. Bu sigorta ürünü ile sevdikleriniz ve siz artık daha fazla güvence altındasınız.

Sigortayı yaptırmak için sigorta şirketi sizlere fazla şartlar sunmamaktadır. Bu üründen faydalanmak için bir tek yaş şartı bulunmaktadır. Yaş şartına göre, sigorta yaptırmak isteyen kişi poliçe şartları gereği 18 ile 63 yaş arası olmalıdır.

Uzun Süreli Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir?

Adından anladığınız gibi uzun süreli bir sigorta ürünüdür. Uzun süreden kasıt ise 12 yıldır. Bu sigorta ürünü ile en az 12 yıl sigortalı olma imkanı sağlanmaktadır. Bu süre sigortalı kişinin tercihine göre değişkenlik göstermekte olup 15, 18, 24 ve 30 yıl olabilmektedir. Yani bu ürünle sigortalı en az 12 yıl en fazla ise 30 yıl sigorta yaptırabilir.

Sigorta şirketi prim ödeme konusunda da insanlara kolaylık sağlamaktadır. Buna göre primler, aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık ödenmektedir. Sigorta yaptıracak kişi sigorta süresini kendi belirlemektedir. Aynı şekilde prim ödeme zamanını da yine sigortalı kendisi belirlemektedir. Hem uzun süreli hem de prim iadesi yapması nedeniyle bu ürüne uzun süreli prim iadeli hayat sigortası adı verilmektedir.

Prim İadesi Hangi Hallerde Gerçekleşmektedir?

Sigorta şirketi prim iadesi konusunda da kolaylık sunmaktadır. Sigortalı kişi sigorta süresince primlerini ödemekle yükümlüdür. Sigorta süresi sonuna gelindiğinde sigorta şirketi sigortalıya bir teminat ödemektedir. Sigorta şirketi bu teminatı iki farklı durum ile gerçekleştirmektedir.

Birinci durum süre sonunda sigortalının vefatı halinde; Poliçe süresinin sonunda sigortalı vefat etmiş ise vefat teminatı ödenmektedir. Bu teminat sigortalı kişinin sevdiklerine ödenen bir teminattır. Bu sayede insanlar sevdiklerini güvence altına alabilmektedir

İkinci durum ise sigorta süresi sonunda sigortalı hayatta ise; Böyle bir durumda sigortalıya yine ödeme yapılmaktadır. Bu ödeme prim iadesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sigortalı süre sonunda hayatta ise o zamana kadar ödediği primlerin tamamı sigortalıya geri verilmektedir. Bu sayede insanlar uzun süreli prim iadeli hayat sigortası aracılığı ile yatırım da yapabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button