Yatarak Tedavi ile Ayakta Tedavi Arasındaki Fark

yatarak-tedavi-ile-ayakta-tedavi-arasindaki-fark

Yatarak Tedavi ile Ayakta Tedavi Arasındaki Fark

Sağlık sigortaları günümüzde yaşamımızın vazgeçilmezleri arasına bir numaradan girmiştir. Sağlık sigortalarınızı zamanında yaptırır iseniz sağlık hizmetlerinden anında yararlanabilir ve kendi istediğiniz sağlık kuruluşlarının hizmetlerinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Unutmamalısınız ki sağlık sigortaları sizi ve yaşamınızı güvence altına alan teminatlardır. Sağlık sigortanız kapsamında da ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere iki farklı tedavi teminatınız vardır. Sağlık sigortalarınızda genel olarak yatarak tedavi ve ayakta tedavi beraber alınmaktadır. Peki, yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatları arasındaki fark nedir?

Hastalığınızın tedavisi için hastanede birkaç gün yatmanız veya hastalığınız için cerrahi bir müdahale gerekiyor ise bu durumda kullanılacak olan teminat, yatarak tedavi teminatınızdır. Sigorta şirketiniz tedavi sırasında oluşan ameliyat giderleri, oda-refakatçı giderleri, yoğun bakım giderleri ve acil durumlar gibi müdahaleleri yatarak tedavi kapsamında değerlendirmektedir. Ayakta tedavi teminatınız ise, sigorta poliçesinde bulunan özel ve genel şartlar doğrultusunda yatarak tedavi teminatınızın kullanılmadığı durumlarda işin içine giriyor. Bu durumlara fizik tedavi, koruyucu hekimlik, 0-6 yaş çocukluk aşıları, ilaç, tahlil, röntgen, MR, tomografi, sintografi gibi hizmetler örnek olarak gösterilebilir. Ayakta tedavi teminatınızda masraflarınızın küçük bir kısmını ‘katılım ücreti’ olarak siz ödemek durumunda oluyorsunuz. Buna örnek göstermek gerekirse sigorta acenteniz masraflarınızın %80’ini, siz ise masraflarınızın %20’sini ödemek durumunda oluyorsunuz. Tabii ki bu katılım oranları sigorta şirketlerine göre değişmektedir.

Seçeceğiniz sağlık sigortası planlarınıza göre de kendinize en uygun teminatları seçebilirsiniz. Sağlık sigortanızın hangi teminatları kapsayacağı, bu teminatların ne kadar süreceğini belirlemek sizin elinizdedir. Ayakta tedavilerim limitsiz fakat yatarak tedavilerim limitli olsun diyorsanız bu tarz bir sigorta planı, her ikisi de sınırsız olsun diyorsanız limitsiz bir sigorta planı seçmelisiniz. Kazalar sonucu oluşan rahatsızlıklarınız ve tedavileriniz için de sigorta çeşitleri bulunmaktadır. Sizlerde kullandığınız sigorta şirketine ulaşarak size en uygun sigorta teminatı ve planını seçmelisiniz. Bu hayat sizin ve onu güven ile sağlık ile tamamlamak tamamıyla sizin elinizde. Sizler de kendinize en uygun sağlık sigortası ile mutlu bir hayat yaşayın.

Comment (1)

  • Ayakta Tedavi Mağduru Cevapla

    Yatarak Tedavi ile ilgili çok başarılı bir yazı teşekkür ederim. Ayakta tedavi teminatları arasındaki farkları hep merak etmişimdir.

    18 Ağustos 2016 , 23:27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button