Ayakta Tedavi Beyannamesi

Ayakta Tedavi Beyannamesi

Ayakta Tedavi Beyannamesi

Ayakta Tedavi Yönetmeliği ve Beyannamesi

Ayakta tedavi beyannamesi, halkın genelince bilinmeyen bir yönetmeliğe aittir. Milli Eğitim Bakanlığınca çıkarılmıştır ve bu sebeple milli eğitim personelleri faydalanmaktadır. Yönetmelik, MEB tarafından 2010 yılında çıkarılmış ve yürürlüğe girmiştir. Peki, bu yönetmelik nedir ve nasıl yapılır?

Öğretim görevlisisiniz ve bir rahatsızlık geçirdiniz. İşinize engel olduğu için rapor almanız gerekecektir ancak bu rahatsızlığınız nispeten kısa süreli ise rapor almadan sadece girmediğiniz ders sayısı kadar ek ders vermek istiyorsanız, ayakta tedavi beyannamesinden faydalanabiliyorsunuz. En özet hali ile rapor almadan tedavi ve işe devamlılık sağlayabiliyorsunuz. Yapmanız gereken bir sağlık ocağına giderek veya istemiyorsanız gitmeyerek, bir ayakta tedavi beyannamesi doldurmak ve idareye bunu teslim etmek. Genelge yönetmeliğince, beyannameyi teslim ettiğiniz gün izinli sayılıyorsunuz. Beyanda saat belirtmenize gerek olmamaktadır ve doktor imzası gerekmez. Beyannameyi doldurup teslim etmek yeterli bir eylem olacaktır. Elbette ayakta tedavi neticesi için bir sağlık muayenesinden geçmeniz gerekecektir, dolayısıyla telaş içerisinde olmasa bile bir sağlık ocağına gitmeniz gerekir. Ancak muayene sonrası idareye reçete teslimi gibi bir zorunluluğunuz olmadığı için, öncesinde beyanname doldurup idareye teslim etmek mümkün hale geliyor. Peki, ayakta tedavi beyan belgesini nasıl doldurursunuz? Bunu yapmak için resmi belge niteliğini taşıyan bir çıktı alıp doldurmanız yeterlidir. Bu belge aşağıdaki gibidir, bir Word sayfasına aşağıdaki bilgileri kopyalayarak, ilgili alanları ilgili şekilde doldurun ve çıktısını alarak yönetmeliğinize teslim edin.

Millî Eğitim Bakanlığı Personeli 

Ayakta Tedavi Beyan Belgesi

Hastanın
Adı Soyadı : …
Memura Yakınlığı : …
T.C. Kimlik No : …
Tedavi Olduğu Sağlık Kuruluşunun Adı : …
Sağlık Kurumuna başvuru Tarihi : …
Ayakta Yapılan Tedavinin bitiş tarihi : …
 

Yukarıda belirtmiş olduğum sağlık kuruluşunda ayakta tedavi yapıldığını beyan ederim.

 

… / . / 2013
Adı Soyadı
 

Unvanı

Yukarıda bir kopyasını sunmuş olduğumuz ayakta tedavi beyanname belgesi, yönetmeliğe ait beyannamenin resmi halidir. Yönetmelik, önceden belirttiğimiz gibi Milli Eğitim Bakanlığınca çıkarılmış bir uygulama olup, tüm öğretim görevlilerinin yararlanması adına düzenlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button