Bakırköy Acıbadem Hastanesi Muayene Ücretleri

Bakırköy Acıbadem Hastanesi Muayene Ücretleri

Bakırköy Acıbadem Hastanesi Muayene Ücretleri

Acıbadem sağlık grubu, Türkiye’nin köklü bir hastane zinciridir. Son zamanlarda sağlık konusunda hükümetin uyguladığı kesintiler nedeniyle birçok hastane ve sağlık kuruluşunda değişen fiyatlardan Acıbadem hastaneleri de nasibini almıştır. Fiyatlar Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ödemediği kısım nedeniyle fazlalaşmaktadır. Acıbadem birçok İstanbul semtinde ve Türkiye’nin değişik illerinde hizmet vermektedir. Kaliteli ve tecrübeli bir hastane olması nedeniyle de fiyatları standart bir hastaneye göre, çok farklı ve fazladır. Özel hastane muayenelerinin bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödeniyor olsa da, ek ücret talep etme hakkı hastanede saklı kalıyor. Bakırköy Acıbadem hastanesi muayene ücretleri, verilen hizmetin kalitesi ve kapsamına göre de, değişkenlik göstermektedir.

Özel Hastaneler Neden Pahalı?

Özel hastaneler yıllar önce hayatımıza girmiş, her yıl yapılan revizyon ve düzenlemeler sonucu resmi statü kazanmış, devlet hastaneleri ile aynı statüye sahip, fakat daha kaliteli ve özel bir hizmet vermesi nedeniyle ücret konusunda pahalı bir listeye sahiptir. Özel hastaneler kalite ve konforun daha iyi olduğu kurumlar olması nedeniyle, tıbbi olarak daha kapsamlı ve teknolojik olanaklara sahip olması, doktorlara daha iyi imkanlar sunması nedeniyle verdikleri tüm hizmetler pahalıdır. Devletin bu ücretlerin çok küçük bir kısmını ödemesi nedeniyle, fiyat farkı hastaya yansıtılmakta ve ödemesi istenmektedir. Yapılan tüm tetkik, test ve analizler de ayrı bir şekilde ücretlendirilmektedir. Devamlı olarak şikayet sitelerinde yer alan yazıların temeli, fiyatların pahalı olmasıdır. Bakırköy Acıbadem Hastanesi muayene ücretleri ise, özel hastane fiyatları arasında ortalama bir ücret tarifesine sahiptir. Yani, özel hastaneler de kendi aralarında kıyaslandığında ucuz ve pahalı diye isimlendirilmektedir.

Sağlık Hizmeti Bedava Olmamış Mıydı?

Sağlık hizmetleri haberlerde yer aldığı gibi bedava değil mi sorusu aklımıza gelebilir. Sağlık hizmetleri bedava değildir. Bedava olan acil olarak gelen vakalardır. Bu vakaların acil etiketi kalktıktan sonra, tekrar ücretlendirilmektedir. Bu ücretler devlet hastanelerinde dahi uygulandığı düşünülürse, özel hastanelerin ücret alması normal karşılanmalıdır. Fakat sağlık hizmetleri tüm insanların alması gereken insanıi bir hak olduğunu da aynı zamanda hatırlamamız gerekir. Çağımız ne yazık ki, sağlık hizmetlerinin bir ticari mal gibi satıldığı bir dünyada yaşamamıza neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button