Hayat Sigortası Nedir

Hayat Sigortası

Hayat Sigortası Nedir

Hayat sigortası sigorta şirketlerinin belli bir prim karşılığında belirtilen sigorta seçeneklerinin yerine getirilip ödenmesine denmektedir. Başınıza hiç ummadık bir olay gelmesi durumunda yakınlarınıza bir güvence sağlamaktadır.

Tasarruf yapmak isteyen yâda hayata karşı kendisini güvence altına almak için teminat ödeyerek birikim yapan herkes yararlanabilmektedir. Hayat sigortası yaptırırken güncel koşullarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak yaptırmanız gerekmektedir. Sigortadan ne beklediğinizi yâda ne şekilde ödeme sağlamak istediğinizi belirleyerek şartlara uygun bir şekilde tercih sunabilirsiniz. İster birikim yaparak isterseniz ise enekli olarak bir gelir elde edilebilir. Tercihinizi düşünüp ondan sonra başvurmanız lazım. Hayat sigortası yaptırmadan önce başvuru forumunda yer alan maddeleri iyice okuyup imzanızı ona göre atmanız gerekmektedir. Hangi durumlarda sigortanın haklarından yararlanabilirsiniz, hangi unsurlar sigorta dışında kalır, hangi durumlar sigorta kapsamına girmez bunları dikkatlice okuyup anlayarak kavramamız gerekmektedir. Çünkü imza attıktan sonra sözleşmede yazan bütün unsurları tereddütsüz kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca almış olduğunuz ürün kapsamında olan haklarınızı da gözden geçirmenizde yarar vardır.Hayat Sigortası Nedir

Bireysel emeklilik ve hayat sigortasını sakın birbiri ile karıştırmayınız. Çünkü ikisi birbirinden çok farklıdır. İkisinin içerdiği haklar yararlanabileceğiniz faydalar farklıdır. Bireysel emeklilikte belli bir yaşa kadar sizin belirlediğiniz kattı payları ile her ay aidat ödemek zorundasınız. Belli bir baraja gelince fiyat olarak yaşınızda tutarsa ya paranızı her ay emekli maaşı gibi alabiliyorsunuz ya da toplu bir şekilde zamanı gelince paranızı talep edebiliyorsunuz. Bunun içinde hangisi sizin için uygunsa yetkili bir kişiden kafanızdaki soruların işaretlerini çözebilirsiniz. Hayat sigortası bireysel emeklilikten farklıdır. Yıllık olarak her sene yenilenmesi gerekmektedir. Bu sigorta türünde ise yine yararlanabileceğiniz unsurlar ve yararlanamayacağınız unsurlar iyice ayırt etmeniz de fayda vardır.

Hayat sigortasının başlama saati ve bitiş saati bulunmaktadır. Sigorta şirketiniz ile sürekli bağlantı halinde olmanız gerekir. Sigortadan yapmış olduğunuz taahhüt dışında çıkmak istediğinizde hallerde karşılığında cezai bedel ödemek zorunda kalabilirsiniz. Haklarınızı ve hak sahibi olmadığınız bütün unsurları göz önünde bulundurun. Aksi halde can sıkıcı unsurlar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button