Özel Sağlık Sigortası Check Up Karşılarmı

Özel Sağlık Sigortası Check Up Karşılarmı

Özel Sağlık Sigortası Check Up Karşılarmı

Kişiye özel sağlık sigortaları farklı teminatlar kapsamında genel ve özel talepleri karşılar. En sık tercih edilen kişiye özel teminatlar kapsamında yer alan Check-up teminatı, belli aralıklarla sağlık durumu hakkında bilgi edinmek isteyenler için son derece önemli avantajlar içerir. Önceden bu hizmeti almamış kişiler özel sağlık sigortası check up karşılar mı diye merak ediyorlarsa detaylı bilgiye sigorta hizmeti aldıkları acente üzerinden ulaşabilirler.

Check-Up Teminatını Neleri Kapsar?

Hastalıklar ortaya çıkmadan önce tedbir alınmasını sağlayan, erken teşhis de fark yaratan ve sağlığını korumak isteyenlere özel imkanlar tanıyan check-up teminatı özel sağlık sigortası avantajları arasında sayılabilir. Genetik incelemelerden MR görüntülerine, kan tahlillerinden detaylı ultrasona kadar geniş bir paketi içerek teminat, özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişinin yaşı, cinsiyeti ve sağlık geçmişi göz önünde tutularak fiyatlandırılır.

Kişiye özel sağlık sigortaları kapsamında en çok ilgi gören teminat yatarak tedavi teminatıdır. Sağlıklı olmak için ameliyat gerektiren sorunlarda karşılaşılacak maliyetlerden kurtulmak için ideal bir çözüm olan bu seçenek, ayakta tedavi paketine göre daha büyük riskler içerdiği için fiyat olarak da daha yüksek olabilir. Buna karşılık kurumlar eski müşterilerine her konuda destek olmak için farklı ödeme opsiyonlarını da beğeniye sunar.

Ayakta Tedavi Teminatına Check-Up Eklenebilir mi?

Müşterilerden gelen her türlü farklı talebi karşılayabilmek için modüler uygulamalarını genişleten özel sağlık sigortası hizmeti veren kuruluşlar, ayakta tedavi teminatlarına yılda bir kez olmak kaydıyla check-up teminatını da ekleyebilirler. Bu karar sonucunda hastalar özel sağlık sigortası check up karşılarmı sorusuna da cevap bulmuş olurlar. Bir başka kişiye özel teminat ise hamilelik ve doğum teminatıdır. Evli ve çocuk sahibi olmak isteyen kadınların ilgi gösterdikleri bu seçenek gebelik boyunca yaşanacak muayene, tetkik, tedavi, tanı ve kontrollerin yanı sıra doğum masraflarını da karşılar.

Kadınların erkeklerden daha fazla prim ödemesinin temelinde doğum ihtimali yatmaktadır. Son dönemlerde gelen talepleri değerlendiren şirketler estetik ve kozmetik teminatını da kapsam dahiline almıştır. Bu alanda ihtiyaçları olduğunu düşünen kişiler primlerini ödeyerek bu paketi de satın alabilirler. Diş teminatı standart paketlerde olmadığı için ilave olarak hesaplanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button