Özel Sağlık Sigortası İle Check Up

Özel Sağlık Sigortası İle Check Up

Özel Sağlık Sigortası İle Check Up

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI İLE CHECK UP NASIL OLUR?

Özel sağlık sigortaları, günümüzde yaygınlaşarak çok farklı hastanelerde ve kliniklerde kullanılır hale gelmiştir. Bireysel sağlık sigortası alınarak, insanlar dilediği doktor ve hastanelerde muayene olma fırsatı bulabilmektedir.

Neden bireysel sağlık sigortası alınmalıdır?

Bireysel sağlık sigortası alınırken, insanlar daha rahat koşullarda ve daha konforlu özel hastanelerden faydalanmak istemektedir. Herhangi bir şekilde oluşan; kaza, yaralanma ya da hastalık sonucu ortaya çıkan ayakta tedavi ya da yatarak tedavi için kullanılabilmektedir. Her insanın düzenli olarak yaptırması gereken check up, özel sağlık sigortalarının kapsamına girer ve diğer türlü tedaviler gibi bireysel sağlık sigortası sayesinde uygulanabilmektedir.

Özel sağlık sigortası ile check up un şartları nelerdir?

Check up uygulaması için, özel sağlık sigortası şirketlerinin genellikle aynı olmak üzere belli başlı bazı özel şartları bulunmaktadır: Check up teminatı, tercih edilmesi şartıyla, poliçede sadece kendisi ve varsa eşi için uygulanabilme şartı aranır. Yine poliçede belirtilen, anlaşmalı sağlık kuruluşları tarafından uygulandığı takdirde geçerliliği uygulanmaktadır.

Bazı sigorta şirketlerinde, uygulanan şartnamelere göre check up teminatının yürürlüğe girmesi için, poliçe priminin peşinatının tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Yine bazı sigorta şirketlerinde, check up hizmeti, yılda bir kere ve yine sadece sadece check up paketi olmak üzere sınırlı olan ve anlaşmalı olan sağlık kuruluşları ile önceden alınması gereken randevu dahilinde, eğer poliçede belirli bir yüzdede ödeme şartı belirlenmiş ise uygulanabilmektedir.

Seçilmiş olan sigorta şirketinin şartlarına göre bazıları ise, sadece check up paketi olan müşterilerine internet adreslerinde belirtmiş oldukları ve anlaşmalı oldukları sağlık kuruluşlarında yapılması şartıyla bazı tetkiklere ait giderler yılda bir kez ve % 100 oranında karşılanmaktadır. Bu tetkiklerden bazıları ise şunlardır: Dahiliye muayene, EKG, Akciğer PA, Total kolesterol, Üre, Tüm batın USG, HDL kolesterol, tam idrar, glukoz ve kan sayımı işlemleri 14 yaşında ve 14 yaşından büyük olan hastalar için uygulanabilmektedir.

Bazı sigorta şirketleri ise bu check up işlemini uygulayacak olan müşterilerine 18 yaş sınırı getirmektedir. Özel sağlık sigortası ile check up imkanları, gereksinimleri nedenleri ile tüm insanlar için çok faydalı bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button