Özel Sigorta Avantajları

Özel Sigorta Avantajları

Özel Sigorta Avantajları

Özel sağlık sigortası hizmetleri Sosyal Güvenlik Kurumunun verdiği hizmetleri destekleyici rol oynar. Poliçe kapsamı dahilindeki hastalık ve kaza risklerini minimuma indiren özel sigorta avantajları farklı alanlarda kişilerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Sigortalıyı poliçe yaptırma esnasında belirlenen limitler dahilinde koruma altına alan sistem, genel ve özel şartlar eşliğinde gerekli olması halinde uygulamaya alınır.

Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Sistem tarafından belirlenen yaş sınırına uyan herkes bireysel olarak ya da ailesi için özel sağlık sigortası yaptırabilir. Bireysel kullanıcılar için yaş sınırlaması 18 ila 65 arasında belirlenmiş olsa da farklı kurumlar özel uygulamalar yapabilirler. Yeni doğan çocukların doğum anında sigortalanması halinde ömür boyu yenileme haklarının olması özellikle ailelerin herhangi bir sağlık sorununa karşı özel sigorta yaptırma eğilimlerini artırmaktadır. Yine çocuklar yanlarında ebeveynlerinden en az bir tanesi olmadan tek başlarına sağlık sigortası yaptıramazlar.

Özel sağlık sigortası hizmeti alan kişiler sağlık sorunlarında kurumun anlaşmalı olduğu hastane ve doktora gitmek yerine kendi seçtikleri adreslerde de tedavilerini karşılayabilirler. Özel sigorta avantajları arasında en önemli olanı kişilerin kendilerini herhangi bir soruna karşı güvende hissediyor olmasıdır. Yüksek maliyetli ve tedavi süreci uzun rahatsızlıklarda poliçe sahiplerinin yanında olan kurumlar, beklenmeyen durumlarda da devreye girer.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmak Kişiye Neler Kazandırır?

Tercih fırsatını kişilere veren özel sağlık sigortaları, karşılamakta zorluk yaşanacak tedavi masraflarının ödemesinde her zaman müşterilerinin yanında ve tarafında olur. En kaliteli hizmetlerin alınmasını sağlayan sigorta kapsamı, teminata bağlı olarak dünyanın her yerinde geçerli olur. Özel sağlık sigortası primleri vergiden düşürülebilir. Bu sayede ödenen sigorta tutarı da aşağılara çekilmiş olur. Kişiye özel hizmetlerin verildiği özel sigorta avantajları arasında sigortalılık süresi içinde vefat eden poliçe sahiplerinin yakınlarına teminat veriliyor olması gösterilebilir.

Verilen özel sağlık hizmetleri sigorta yaptırılan kuruma göre değişiklik göstermekle birlikte; ayakta tedavi, yatarak tedavi, doğum teminatlı sigorta ve limitsiz özel sağlık sigortası seçenekleri en sık tercih edilen modeller olarak gösterilebilir. Son dönemlerde artan ve toplumumuzda da sık görülen hastalıklara özel ve spesifik sağlık sigorta türleri de kullanılmaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button