Özel Sigorta Nasıl Kullanılır

Özel Sigorta Nasıl Kullanılır

Özel Sigorta Nasıl Kullanılır

Özel sağlık sigortası poliçelerini satın almadan önce detaylı bir araştırma yapmak ve özel sigorta nasıl kullanılır sorusunun cevabından iyice emin olmak gerekir. Poliçelerde çok sayıda detay vardır ve bu detaylar genelde okunmaz. Okunmayan ve detayları anlaşılmayan poliçelerin kullanımında sorunlar yaşanabilir.

Öncelikle sigorta poliçesi alırken poliçenin tüm detaylarını iyice incelemek ve beklentilerinize uyup uymadığını iyice anlamak gerekir. Örneğin evinize yakın ve hastalandığınızda gitmeye alıştığınız, tanıdığınız ve güvendiğiniz bir özel hastane alacağınız poliçede anlaşmalı kurumlar içinde yer almıyorsa durup bir daha düşünmeniz gerekebilir.

Seçimi Poliçe Sahibine Bırakan Modüler Teklifler

Poliçenin geçerli olduğu sağlık kurumları listesini iyice incelemeden işlem yapmak hatalı olur. Özel sigorta nasıl kullanılır sorusu ile ilgili bir başka bir detay da poliçenin limitleri ile ilgilidir. Satın alınan poliçede ayakta tedavi limitleri ve yatarak tedavi limitleri detaylı bir biçimde açıklanır. Bunun yanı sıra MR, tomografi gibi ileri tanı teknikleri ile ilgili limit detayları da poliçe üzerinde yazılı olur.

Teminatların limitsiz olduğu poliçeler de vardır, fakat bunların fiyatları limitli poliçelere göre çok daha yüksektir. Poliçedeki detayları iyice bilmek ve bir sağlık kurumuna tedavi olmaya giderken hangi teminatlar dahilinde muayene olunabileceğini bilmek, yatarak tedavinin veya ameliyatın hangi teminatlar dahilinde gerçekleştirilebileceğinden emin olmak gerekir. Örneğin fizik tedavi sayısı bazı poliçelerde sınırlıdır, bu sınırı bilmeden tedaviye başlayıp tedavinin ortasında başka bir hastaneye gitmek zorunda kalmak tercih edilmeyecek bir durumdur.

Hayalinizdeki Sağlık Güvencesine Kavuşun!

Sigortanın onaylanması aşamasında, sigorta şirketi geçmişte yaşanan bazı hastalıklarla ilgili tedavileri kapsam dışı bırakmış olabilir. Bu durum poliçede mutlaka yazılıdır. Örneğin Hepatit B virüsü taşıyan bir hastanın bununla ilgili her türlü tedavisi kapsam dışı bırakılmışsa, sigorta şirketi bu hastalıkla ilgili olan tedavi ve tetkik harcamalarını ödemez.

Poliçeyle ilgili tüm detaylara hakim olan sigortalının aklında özel sigorta nasıl kullanılır sorusuna benzer diğer bir detay da uygulamanın nasıl olacağıdır. Hastaneye gidildiğinde ilk başvuru sırasında özel sigortanız olduğunu belirtirseniz, hastanenin ilgili birimi poliçe numaranızı alarak sigorta şirketinizle temasa geçer ve her türlü detaya ulaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button