Prim İadeli Hayat Sigortası

Özel Sigorta Kavramı Nedir

Prim İadeli Hayat Sigortası

Merkezi Hollanda olan Aegon Grup, faaliyetlerine 1844 yılında başlamış ve 3 kıtada (Asya, Avrupa ve Amerika) 29 ülkede 25 milyondan fazla katılımcıya hizmet vermektedir. Dünyanın en büyük borsalarından olan New York ve Amsterdam borsalarında hisseleri işlem gören ve 30 bine yakın çalışanı ile dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden birisidir.

Aegon Grup, Türkiye’deki faaliyetlerine 2008 yılında başlamıştır. Ankara Emeklilik AŞ’nin satın alınıp, gereken işlemlerin tamamlanması ile 26 Eylül 2008’den itibaren Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş olarak hayatına devam etmiştir.

Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş katılımcılarına, bireysel emeklilik, hayat sigortası ve sağlık sigortası ürünlerinde birikim ve destek sağlamaktadır.

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat sigortası, kişilerin sigorta şirketleri ile arasında yapılan, kişinin ölümü halinde yasal mirasçılarına, kaza veya sakatlık durumlarında kendisine ödeme yapıldığı sözleşmelerdir. Sözleşmelerin kapmasına göre, hastalık, tedavi masrafları gibi ödemeler de katılımcılara ödenmektedir.

Hayat Sigortası Yaptırmanın Faydaları

 • Kaza, sakatlık veya hastalık halinde meydana gelecek fiziksel engellerin oluşturacağı maddi kayıpları önler.
 • Vefat halinde geride kalanlara maddi destek sağlar.
 • Ödenen primler kişinin ödediği vergiden düşer.
 • Kişinin poliçesindeki teminatlara göre hastalık, kaza gibi tedavilerin masraflarını karşılar.
 • Prim İadeli Hayat Sigortası

  Aegon sigortanın katılımcılarına sunduğu hayat sigortalarından birisi prim iadeli hayat sigortası ürünüdür. En az 12 yıllık ödemeler sonucunda vefat halinde yasal mirasçılarına, poliçede belirtilen sözleşme sonunda hayatta kalınması durumunda kişinin ödediği primleri katılımcıya ödeyen hayat sigortasıdır. Katılımcılar aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık ödeme seçenekleri ile prim iadeli hayat sigortası yaptırabilirler.

  Katılımcıların prim iadeli hayat sigortası Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş kapsamında sabit kurlu prim iadeli hayat sigortası, sabit kurlu ferdi kazalı prim iadeli hayat sigortası, uzun süreli prim iadeli hayat sigortası, 5 yıllık prim iadeli hayat sigortası ve ferdi kazalı prim iadeli hayat sigortası seçenekleri mevcuttur.

  18-63 yaş arasındaki katılımcılar, poliçe başlangıcında sabitlenen Amerikan Doları ile 1 yıl boyunca ödeme yaparak Sabit kurlu prim iadeli hayat sigortası sahibi olabilirler.

  Sabit kurlu ferdi kazalı prim iadeli hayat sigortasında da poliçe başlangıcında sabitlenen Amerikan Doları ile 1 yıl boyunca ödeme yapılır. Katılımcının kaza sonucu vefatı halinde, vefat teminatı 2 katı olarak ödenir. Sözleşme sonunda kişi hayattaysa ödediği primleri geri alır.

  Uzun süreli prim iadeli hayat sigortasında en az 12 yıllık ödemeler, istenirse 15.18, 24 veya 30 yıla kadar uzatılabilir. 18-63 yaş arası katılımcılar süre sonunda vefat halinde vefat teminatını, yaşıyorsa primlerini geri almaktadırlar.

  Ferdi kazalı prim iadeli hayat sigortası Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş katılımcılarına kaza halinde vefatta 2 katı vefat teminatı öder, süre sonunda kişi hayatta ise ödediği primlerin tamamını alır.

  5 yıllık prim iadeli hayat sigortası kapsamında, 5 yıl boyunca 18-70 yaş arası katılımcılar aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık ödemelerle birikim oluşturarak, kendilerini ve sevdiklerini koruma altına alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button