Yatarak Tedavi Sağlık Sigortası Fiyatları

Yatarak Tedavi Sağlık Sigortası Fiyatları

Yatarak Tedavi Sağlık Sigortası Fiyatları

Her tür sigorta sözleşmesi, sigorta şirketlerinin belli bir riski sizin adınıza ve hesabınıza üstlenmesi sonucunu doğurmaktadır. Sigorta şirketleri, üstlendikleri riskler için belli ücretler almaktadırlar. Bu ücretler ise aylık olarak sizin tarafınızdan yatırılan primlerin toplamıdır. Sağlık sigortası türünde, sağlığınızla ilgili risk durumu gerçekleştiğinde sigorta şirketi ile yaptığınız sigorta sözleşmesi şartlarına uygun olarak, sigorta şirketi size belli bir fiyat ödeyecektir. Sizlere özel olarak sağlık sigortası sözleşmesi yapma imkanı sağlayan çeşitli sigorta şirketleri mevcuttur. Özel sağlık sigorta poliçeleri hazırlayan özel sigorta şirketleri, müşterilerine ya ayakta ya da yatarak tedavi sigortası imkanı sunabilirler. Bu iki sigorta türünde fiyat ve poliçe şartları açısından değişiklikler mevcuttur. Yatarak sağlık sigortasından faydalanabilmek için belli şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Hastanede en az 12 saat yatmanızı gerektirecek bir probleminiz olması yatarak sigortadan faydalanabilmeniz için bir önşart niteliğindedir. Seçtiğiniz sigorta şirketine göre poliçe kapsamına girecek durumlar ve kapsam dışında kalacak durumlar değişecektir. Aynı zamanda kapsam içinde ve dışında kalan durumlara göre yaptıracağınız sağlık sigortası bakımından ödeyeceğiniz primlerde de farklılık olacaktır. Kısacası yatarak tedavi sağlık sigortası fiyatları pek çok değişkene göre farklılık gösterecektir. Bu hesabın yaptırılabilmesi için çeşitli siteler online ortamda belli bilgilerinizi istemektedirler. Bilgilerinizi girmenizin ardından ise size bir fiyat sunabilmektedirler.

Bu gibi özellikler sebebiyle yatarak tedavi sağlık sigortası fiyatları bakımından tek ve genel geçerliliği olan bir kural bulunmamaktadır. Sigorta şirketleri aldıkları riskin büyüklüğüne göre ödemeniz gereken primlerin miktarını artıracaklardır. Size, risk gerçekleştiğinde ödenecek para ödediğiniz primlerle orantılı olacaktır. Bu nedenle, bu konuda tek bir fiyat vermek mümkün olmayacaktır. Sigorta fiyatları alkol kullanıp kullanmadığınıza, medeni durumunuza, sigara tüketip tüketmediğinize, sürekli kullandığınız bir ilaç ya da devamlı bir hastalığınız olup olmamasına, ailenizdeki hastalıklara göre değişiklik gösterecektir. Sigorta şirketleri, sizinle sigorta sözleşmesi yapmadan sizinle ilgili tüm bu bilgilere sahip olmak isterler. Bunun sebebi ise, riskin sigortalanmaya değer olup olmadığının anlaşılabilmesidir.

Özel sağlık sigortanız varsa, yatarak tedavi sağlık sigortası fiyatları yetkili kişiden edinmeniz gereken bir bilgidir. Sigorta sözleşmesinden dolayı menfaati bulunmayan bir kişiye sizinle yapılan sözleşmeyle ilgili fiyatlandırma hakkında bilgi sigorta şirketi tarafından verilmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button